ERBY

logo erby

Hledání

Svátky

Očkování proti COVID-19

Očkovací místa v Pardubickém kraji, krajská telefonní linka a další informace o očkování proti COVID-19

V pátek 15. ledna spustí Česká republika rezervační systém na očkování proti nemoci covid-19. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) uvedl, že si lidé v systému budou moci vybrat, kde se nechají naočkovat. Přinášíme seznam míst, kde bude očkování probíhat.

Senioři nad 80 let se můžou od pátku 15. ledna registrovat k očkování proti nemoci covid-19. Registrace pro ně spustí ministerstvo zdravotnictví v 8:00. Od příštího týdne se budou moci do systému přihlásit také zdravotníci, kteří dosud očkování neobdrželi. Ostatní lidé se k očkování budou moci zaregistrovat od 1. února.

Připravili jsme přehled míst, kde bude očkování probíhat. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) je teď v republice celkem 164 očkovacích míst. Většinou jde o nemocnice, velkokapacitní očkovací centra kraje zatím většinou neplánují. Jejich zřízení by zvažovaly, kdyby do České republiky dorazilo více vakcín.

Kromě očkovacích míst organizují kraje a města také mobilní týmy, které jezdí například do domovů seniorů 

Pardubický kraj

18. ledna kraj zkušebně zahájí provoz velkokapacitního vakcinačního centra v sále Jana Kašpara v Pardubicích. Jeho provozní doba bude zpočátku 8 hodin denně 5 dnů v týdnu a v následném ostrém provozu od 1. února pak 12 hodin denně 7 dnů v týdnu.

1. února zahájí kraj provoz očkovacích center II. typu v Pardubicích, Chrudimi, Litomyšli, Svitavách a v Ústí nad Orlicím ( v budově GALEN ul. Smetanova ). Budou otevřena 8 hodin denně 5 dnů v týdnu.

Pravděpodobně 1. dubna otevře kraj dle potřeby další vakcinační centra vybudovaná ve městech s rozšířenou působností pro fázi IB ( ORP Žamberk - na duben se připraví očkovací centrum v Albertinu v budově LDN, více informací pan Fikejs, vedoucí odboru obrany a krizového řízení, tel. 465 670 218, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. ). S prosbou o spolupráci ve vakcinačních centrech oslovil kraj také všeobecné praktické lékaře pro dospělé, praktické lékaře pro děti a dorost, ambulantní specialisty a stomatology, i jejich zdravotní sestry, aby v očkovacích centrech vypomáhali.

Pardubický kraj zprovozní od pondělí 18. ledna krajskou infolinku, s číslem 466 026 466. Tato krajská infolinka pomůže občanům s registrací k očkování a bude v provozu PO + ST od 8 – 17 hodin a v ÚT, ČT, PÁ 8 hodin – 14 hodin. Týká se opravdu jen pomoci s registrací k očkování. Pro zodpovězení dalších dotazů v souvislosti s očkováním bude nutné kontaktovat státní linku 1221

Další dokumenty:

Nejčastější otázky a odpovědi

Kde se přihlásit a co si připravit

Jedenáct bodů o vakcinaci

Dopis z ORP Žamberk